Ankara'da Konya Tanıtım Günleri Başkent Milelt Bahçesi’nde Düzenleniyor

Ankara'da Konya Tanıtım Günleri başladı.

Ankara 10.06.2022, 22:33 İrem Durak
Ankara'da Konya Tanıtım Günleri Başkent Milelt Bahçesi’nde Düzenleniyor

Ankara'da Konya Tanıtım Günleri Başkent Milelt Bahçesi’nde Düzenleniyor

Ankara'da Konya Tanıtım Günleri başladı. Başkent Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen Konya Tanıtım Günleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin katılımı ile birlikte düzenlenen açılış programı ile başlamış oldu.

Başkent Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen Konya Tanıtım Günleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin katılımı ile gerçekleştirilen açılış programı ile başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen ve 4 gün boyunca devam edecek olan Konya Tanıtım Günleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta'nın katıldığı açılış programı ile başladı.

Bakan Kurum, açılışta yaptığı konuşmada "Konya'nın güzelliklerini anacağımız, tatlarını hep birlikte tadacağımız, etli ekmeğimizi yiyeceğimiz, fırın kebabından tadacağımız, Konya'nın güzelliklerinden, doğasından, kültüründen istifade edeceğimiz, şenlik havasındaki Konya Tanıtım Günlerini yapacağız" dedi.

"Malpraktis yasası geçti"

Konya'da başta şehir hastanesi olmak üzere Konya'nın sağlık üssü olmasını sağlayarak ciddi sağlık hizmetleri gerçekleştirdiklerini anlatan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son dönemde sağlık çalışanlarının motivasyonunda bir düşüklük olduğunu anlatarak, "Mesleğimizin saygınlığını, özellikle pandemide kazandığımız saygınlığı lütfen kaybetmeyelim ve buna fırsat vermeyelim. Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdelediği 5 müjdenin şiddetle Malpraktis yasası bildiğiniz gibi geçti. Malpraktis gerçekten dünyada benzeri olmayan şekilde kökten çözüldü. Kasıt olmadıkça asla rücu olmayacak. Her ne kadar bazı arkadaşlarımız yetersiz görüyor ise de yönetmeliğin çıkmasıyla ve devamındaki uygulamalarla bunu çok daha net görmüş olacaklar" dedi.

"Mesleğimizin saygınlığını korumak için aşırı gayret içinde olmamızın gerekliliğinin altını çiziyorum"

Emeklilikle ilgili önemli bir gelişme kaydedildiğini belirten Bakan Koca, 14 Haziran Salı günü geçecek olan sağlıkla ilgili yasa hakkında şunları söyledi:

"Özlük haklarıyla ilgili arkadaşlarımız özellikle birtakım netliklerin olmadığını, herhangi bir artı değerin görülmediğini ısrarla vurguluyorlar. Ben de ısrarla daha detaylı açıklamada bulunmak istemiyorum. Çünkü biliyorum ki hekim arkadaşlarımızın, sağlık çalışanlarımızın hastaya hizmet odaklı hareket edebildiklerine inanıyorum. Devletimiz bu anlamda üzerine yaptı, yapıyor ve yapacak. Bundan emin olsunlar. Önümüzdeki dönemde yönetmeliğin devreye girmesiyle özellikle 1 Temmuz itibariyle başlayacağı için ağustos döneminde bunu sadece hekim ve sağlık çalışanı arkadaşlarımızın bilebileceği şekilde ve onların bildiklerinde ve gördüklerinde motive olabilecekleri bir değişiklik olduğundan emin olsunlar. Önümüzdeki dönemin daha iyi olduğunu ve iyi olacağını mesleğimizin saygınlığını korumak için aşırı gayret içinde olmamızın gerekliliğinin altını çiziyorum."

BBP Genel Başkanı Destici, Başkan Altay ve diğer katılımcılar ise Konya Günleri'nin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Konya Günleri açılış programı, katılımcıların kurdele kesmesiyle son buldu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07