İlçe Gezilerine Devam

   Göreve geldiği ilk günden bu yana mesaisinin büyük bir bölümünü ilçe ziyaretlerine ayırmış olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, vatandaş, esnaf ve muhtarlar ile sık sık bir araya gelerek ilçe sorunlarını yerinde dinliyor.

Ankara 16.08.2021, 15:23 İrem Durak
İlçe Gezilerine Devam

İlçe Gezilerine Devam

   Göreve geldiği ilk günden bu yana mesaisinin büyük bir bölümünü ilçe ziyaretlerine ayırmış olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, vatandaş, esnaf ve muhtarlar ile sık sık bir araya gelerek ilçe sorunlarını yerinde dinliyor. Bu hafta sonu da Pursaklar’da iki bölge ile ASKİ Pursaklar Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştiren Yavaş, altyapı çalışmalarına öncelik vermiş olduklarını belirterek, ‘‘Birinin evini sel bastığı anda benim evimi basmış gibi oluyor. Almış olduğumuz maaşı hak etmekten başka bir düşüncemiz yok” şeklinde konuştu.

    Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ziyaret gerçekleştirdiği ilçelerde vatandaş ve esnafın sorun ve isteklerini birinci ağızdan dinleyerek, ortak akıl ilkesi doğrultusu yönünde çözüm önerileri ile ilgili olarak görüş alışverişinde bulunuyor.

    Bu hafta sonu da Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri Ertan Işık ve Atilla Çelik, ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, Fen İşleri Daire Başkanı Erol Gündüz, Kent Estetiği Daire Başkanı Selami Aktepe, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammed Güldaş ile birlikte Pursaklar’ı ziyaret eden Yavaş, ilçe sakinleri, esnaf ve muhtarlarla buluştu.

    Bölge halkının sorunlarını dinleyen Yavaş, Büyükşehir Belediyesinin altyapı, ulaşım ve asfalt çalışmalarına öncelik verdiğinin altını çizerek, devam eden projeler ile yeni projeler hakkında bilgi verdi.

‘‘ALDIĞIMIZ MAAŞI HAK ETMEKTEN BAŞKA BİR DÜŞÜNCEMİZ YOK’’

    Pursaklar Emlakçılar Güç Birliği temsilcileri ile de bir araya gelen Yavaş, bölge esnafı ve sakinlerinin dile getirdiği talepleri tek tek not alırken, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ankara’nın tümünde bir altyapı sorunu var. Yağmur suyu ve kanalizasyon hattını yan yana koymuşlar. Pursaklar’ın 20 yıl önceki nüfusuyla şimdiki nüfusuna bakın. 20 yıl önceki binaların kat yüksekliği ile şimdikilerin yüksekliğine bir bakın. Emsaller verildi ama altyapı aynı duruyor, aynı durunca ne oluyor evden yukarı doğru lağam tepiyor. Bunları yapmak zorundayız. Bizim başka bir şeye harcayacak paramız yok. Öncelikle birinin evini sel bastığı zaman benim evimi basmış gibi oluyor. Çukurambar 20 bin nüfus gibi yapılırken şimdi olmuş 100 bin nüfus ama boruları aynı. Keçiören, Yenimahale, Mamak aynı. Her işi bıraktık öncelikle televizyonlardan gördüğümüz görüntüleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Mesela asbestli borular insan sağlığı için çok çok önemli. Kanserojen etkisi var ve şehrin ani büyümesi karşılığında bunların acilen yapılması gerekiyor. Asfaltları gıcır gıcır yaparsın ama bir yandan da evlerimizin de sel basmasını önlemek gerekiyor bunun için az daha sabır. Aldığımız maaşı hak etmekten başka bir düşüncemiz yok.Ben de görev sürem bittikten sonra Kızılay’da başım dik gezeceğim.”

    Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ Pursaklar Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nde bölge muhtarları ile de bir araya geldi. Muhtarlarla çay içerek sorunlarını dinleyen Yavaş, imar sorunlarının kısa sürede çözüleceğinin sözünü verdi. İlçe ziyareti sırasında Pursaklar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne giden Yavaş, Güngör Taksi Durağı’nı ziyaret ederek taksici esnafıyla da buluştu.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 30 Mayıs 2024
İmsak 03:25
Güneş 05:16
Öğle 12:51
İkindi 16:48
Akşam 20:17
Yatsı 21:59