Beypazarı Su Kesintileri

ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde bulunan eski su deposunda oluşan kaçaklar sebebiyle yaşanan su kesintileri engelleyebilmek için yeni bir su deposu yaptı.

Beypazarı 28.08.2021, 20:26 İrem Durak
Beypazarı Su Kesintileri

Beypazarı Su Kesintileri

ASKİ Genel Müdürlüğü, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde bulunan eski su deposunda oluşan kaçaklar sebebiyle yaşanan su kesintileri engelleyebilmek için yeni bir su deposu yaptı. Bağlantıları gerçekleştirilen 7 bin 500 metreküplük yeni su deposunun devreye girmesi ile birlikte ilçe halkı rahat bir nefes alacak.

     ASKİ Genel Müdürlüğü, Beypazarı merkezinde bulunan 5 bin metreküp su kapasiteli eski su deposu yerine yeni bir su deposu inşa etti.

     1980’li senelerde yapılan ve ekonomik ömrünü bitirdiği için sürekli su kaçıran eski depodan ötürü ilçede zaman zaman meydana gelen su kesintilerinin önüne geçmek adına harekete geçen ASKİ Genel Müdürlüğü Su İnşaat Dairesi Başkanlığı, 7 bin 500 metreküplük yeni bir depo yaptı.

TERFİ MERKEZLERİ DE YENİLENDİ

      Beypazarı’nda bulunan 5 bin metreküplük alt kat depo ile 2 bin 500 metreküp su kapasiteli yeni üst kat deponun devreye sokulması için depolar arası 10 bağlantı (şebeke ve iletim hattı) yapılırken, mevcut 3 terfi merkezi de yenilendi.

     Depoları kısa sürede tamamlayan ASKİ ekipleri, artan nüfusa bağlı olarak ilçe halkı için yetersiz kalan bin metreküplük eski su deposunun yerine de üst katları besleyen 2 bin 500 metreküplük bir su deposu yaptı.

ASKİ GENEL MÜDÜRÜ ÖZTÜRK: “BEYPAZARI MERKEZ MAHALLELERDE SU SIKINTISI YAŞANMAYACAK”

      23 Ağustos 2021 tarihinde Beypazarı’nı ziyaret eden ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, alt kat ve üst kat depolarının bağlantı çalışmalarını yerinde inceledi.

       Çalışmalara ilişkin bilgi veren Öztürk, şöyle konuştu:

“Beypazarı merkez mahallelerine hizmet veren 5 bin metreküplük bir su depomuz var. Tabii bu depo 1980’li yıllardan sonra yapıldığı için artık işlevini yitirmiş durumda. Depomuzda zamanla sızıntılar oluştu. Sızıntıların, zemine ve sisteme verdiği tahribatlar yaşandı. Dolayısıyla Beypazarı’na yeni bir depo yapmak zorunluluk haline gelmişti. Biz de 7 bin 500 metreküplük yeni depomuzu devreye aldık. Bu depo, yaklaşık 8 mahalleye hizmet verecek. Yukarıda buradan terfi sağladığımız ayrıca 2 bin 500 metreküplük bir depomuz daha var. Bu depoda aktif hale getirildi. Tüm hatlar çekildi, terfi hatları oluşturuldu. Şebekeleri oluşturuldu artık bugünden sonra Beypazarı’nda özellikle merkez mahallelerde su ile ilgili bir sıkıntı yaşanmayacak.”

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 03:18
Güneş 05:14
Öğle 12:56
İkindi 16:54
Akşam 20:28
Yatsı 22:15