Almanya’da soygun gerçekleştiren Yasemin 8,2 milyon euro ile Ege’ye mi kaçtı?

Almanya’nın Bremen kentinde çalışmış olduğu şirketten 8,2 milyon Euro çalan Türk asıllı Yasemin Gündoğan'ın Türkiye’ye kaçmış olabileceği iddia edildi.

Dünya 28.04.2022, 19:56 28.04.2022, 18:58 İrem Durak
Almanya’da soygun gerçekleştiren Yasemin 8,2 milyon euro ile Ege’ye mi kaçtı?

Almanya’da soygun gerçekleştiren Yasemin 8,2 milyon euro ile Ege’ye mi kaçtı?

Almanya’nın Bremen kentinde çalışmış olduğu şirketten 8,2 milyon Euro çalan Türk asıllı Yasemin Gündoğan'ın Türkiye’ye kaçmış olabileceği iddia edildi. Gündoğan’ın soygun için yardım eden arkadaşları ile Ege’de havuzlu bir villada kaldıkları ortaya çıkarken, Alman basını Yasemin’in, paraları çalmak için bir Alman çalışan ile flört ettiğini yazdı.

Geçtiğimiz senenin Mayıs ayında Almanya’nın Bremen kentinde çalışmış olduğu şirketten 8,2 milyon Euro çaldığı iddiası ortaya atılan Türk asıllı Yasemin Gündoğan'ın Türkiye’ye kaçtığı ifade edildi.

Alman Die Welt’in haberine göre, Gündoğan’ın soygun için yardım eden arkadaşları ile Ege’de havuzlu bir villada kaldığı belirtilirken, Yasemin’in, paraları çalmak için bir Alman çalışan ile flört ettiği öne sürüldü.

Loomis isimli para taşıma şirketinde çalışan Türk asıllı Yasemin Gündoğan’ın paraları aldıktan sonra Türkiye’ye kaçtığını aktaran Die Welt, hırsızlığa yardım eden iki Türk arkadaşı ile birlikte Ege’ye geldiği ve havuzlu bir villada kaldığını duyurdu.

ALMAN FLÖRTÜ YARDIM ETTİ

Savcılığın hazırladığı iddianameye ulan Die Welt, Gündoğan’ın flörtleştiği 41 yaşındaki Henning B. isimli Alman vatandaşı yardımıyla paraları çöp arabasıyla şirketten çıkardığını söyledi.

Yasemin Gündoğan’ın hırsızlıktan önce Henning’e yemek yemeyi teklif ettiği ve daha sonra flörtleşerek paraları çıkarması için yardım aldığı vurgulanan haberde, Başkent Berlin’den kiralanan ve daha sonra sahte plaka takılan minibüse yükleyerek kaçtığı vurgulandı.

Haberde paraların Türkiye’ye götürüldüğü belirtilirken, Gündoğan’a Büşra S.‘nin (24) ve Büşra'nın arkadaşı Yiğit T.‘nin yardımcı olduğunun altı çizildi.

TÜRK ARKADAŞI YAKALANDI

Büşra S.‘nin telefon görüşmelerinde şüpheli tavırlarının dikkat çektiği belirtilirken, 6 yıla kadar hapis cezası almasının öngörüldüğü aktarıldı.

Alman Die Welt, Yasemin Gündoğan’ın Ege kıyılarındaki lüks hayatından sonra gözlerden kaybolduğunu, Büşra’nın ise iki hafta sonra Almanya’ya geri döndüğü sırada polise yakalandığını söyledi.

8,2 milyon euroluk hırsızlıktan dolayı yargılanan tek kişinin Büşra olduğunu belirten Alman gazetesi, Almanya’nın Gündoğan için Interpol aracılığıyla arama kararı çıkarttığının altını çizdi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Nisan 2024
İmsak 04:21
Güneş 05:54
Öğle 12:52
İkindi 16:38
Akşam 19:41
Yatsı 21:07