Elon Musk’ın evi yok!

Twitter'ı satın almak için vermiş olduğu 43 milyar dolarlık teklif ile gündemde olan Tesla'nın kurucusu ve 250 milyar doların üstünde serveti ile dünyanın en zengini olan Elon Musk, ne evinin ne yatının olduğunu belirtti.

Dünya 18.04.2022, 23:37 İrem Durak
Elon Musk’ın evi yok!

Elon Musk’ın evi yok!

Twitter'ı satın almak için vermiş olduğu 43 milyar dolarlık teklif ile gündemde olan Tesla'nın kurucusu ve 250 milyar doların üstünde serveti ile dünyanın en zengini olan Elon Musk, ne evinin ne yatının olduğunu belirtti. Silikon Vadisi'ne gittiği zaman arkadaşlarında kaldığını ifade eden Musk, tek istisnasının daha çok çalışmak ve zaman kazanmak için kullanmış olduğu özel jet olduğunu belirtti. Musk, daha önce de tutumluluğu sebebiyle medyaya konu olmuştu. İki çocuğunun annesi olan müzisyen Grimes, Musk'ın günlerce fıstık ezmesi yemiş olduğunu, delik yatağın yerine yenisini almadığını belirtmişti.

250 milyar doların üzerinde olan servetiyle dünyanın en zengini olan Elon Musk, evinin bulunmadığını ve arkadaşlarının evinde yatıp kalktığını ifade etti.

TED'den Chris Anderson ile video röportaj yapan Musk'a, pek çok insanın küresel gelir adaletsizliğinden dolayı milyarderlere kızgın olduğunu ve senatör Elizabeth Warren'ın mülti milyarderlerin ödediği düşük vergileri hatırlatması soruldu.

TEK İSTİSNA ÖZEL JET

Musk, "Elbette kişisel zevklerim için yılda milyarlarca dolar harcıyor olsaydım çok sıkıntılı olurdu, ama durum böyle değil," diyerek "Yatım yok, gerçek bir tatile çıkmıyorum. Kendi evim yok. Arkadaşlarımda kalıyorum. Hatta Tesla mühendisliğinin büyük kısmının yapıldığı San Francisco Körfez Bölgesi'ne gidiyorsam arkadaşlarımın boş odalarında yatıp kalkıyorum." dedi

Musk, tek istisnanın özel jeti olduğunu belirtirken jeti kullanmadığı takdirde çalışmak için daha az zamanının kalacağını söyledi.

Ünlü milyarder daha önce de elinin sıkı olması nedeniyle medyaya konu olmuş, bazı arkadaşları onun 'varyemez' alışkanlıklarını anlatmıştı.

Musk, Mayıs 2020'de tüm mal varlığını satma niyetini ve "ev sahibi olmayacağını" Twitter'dan açıklarken, ABD medyasında Musk'ın SpaceX'ten kiraladığı 50.000 dolarlık prefabrik küçük bir evde yaşadığının düşünüldüğü iddia edilmişti.

"YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR"

Musk'ın eski sevgilisi ve iki çocuğunun annesi olan Grimes, Tesla kurucusunun hayat standardı olarak "yoksulluk sınırının altında" yaşadığını, günlerce fıstık ezmesi yiyerek beslendiğini ve delik olduğu halde kendisine yatak almadığını anlatmıştı.

Google'ın kurucu ortağı Larry Page, 2015 yılında Musk'ın Silikon Vadisi'ni ziyaret ettiğinde bazen kendisine e-posta gönderip "Bu gece nerede kalacağımı bilmiyorum. Gelebilir miyim?" dediğini açıklamıştı.

Evi ve yatı olmadığını açıklayan Elon Musk, son dönemde sosyal medya platformu Twitter'ı satın almak için teklif ettiği 43 milyar dolarla piyasaların en çok konuşulanları arasında

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Mayıs 2024
İmsak 03:30
Güneş 05:19
Öğle 12:51
İkindi 16:46
Akşam 20:13
Yatsı 21:53