Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Başladı Mı, Ne Zaman Başlayacak? E- Devlet Ücretli Öğretmenlik Başvuru Ekranı

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Başladı Mı, Ne Zaman Başlayacak? E- Devlet Ücretli Öğretmenlik Başvuru Ekranı Milli Eğitim Bakanlığı, ücretli öğretmenlik klavuzunu açıkladı.

Eğitim 27.07.2021, 17:28 İrem Durak
Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Başladı Mı, Ne Zaman Başlayacak? E- Devlet Ücretli Öğretmenlik Başvuru Ekranı

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Başladı Mı, Ne Zaman Başlayacak? E- Devlet Ücretli Öğretmenlik Başvuru Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı, ücretli öğretmenlik klavuzunu açıkladı. 12 Temmuz tarihinden itibaren e-Devlet uygulaması üzerinden alınacak olan başvurular, okullardaki kadro boşluğuna göre göz önünde tutulacak. Başvurular sadece elektronik ortamdan alınacak ve Müdürlüğe herhangi bir evrak gönderimi yapılmayacak.

Ücretli öğretmenlik başvuruları 12 Temmuz tarihinde başladı. Adayların başvuruları e-Devlet üzerinden kabul ediliyor. Ücretli öğretmenlik başvuru klavuzu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. 2021-2022 ücretli öğretmenlik başvuru ekranı adaylar tarafından merakla araştırılıyor.

Ücretli öğretmenlik başvurusu başladı mı?

Ücretli öğretmenlik başvuruları 12.07.2021 tarihinde başladı. Başvurular elektronik olarak, e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Başvuru için Müdürlüklere herhangi bir evrak gönderimi olmayacak. Başvurular online olarak alınacak.

25.08.2021 tarihi itibarıyla çalışmalarına başlayacak Komisyon tarafından yapılan görevlendirmeler sonucunda ilgili evraklar görevlendirilen Okul Müdürlüğüne elden teslim edilecek.

Ücretli öğretmenlik için e-Devlet üzerinden başvuru yaptıktan sonra Ücretli Öğretmenlik Başvuru Modülüne başvurulması gerekiyor.

Ücretli Öğretmenlik Başvuru Modülüne elektronik ortamda başvuru yapıldıktan sonra süreç, modül üzerinden takip edilebilir. Başvuruların masaüstü bilgisayardan yapılması konusunda uyarı yapıldı.

Görevlendirilen öğretmenler, aşağıdaki evrakların asılları ve fotokopilerini görevlendirildikleri Okul Müdürlüğüne elden teslim etmeli.

* Mezuniyet belgesi (aslı ve fotokopisi) * Varsa Formasyon belgesi (aslı ve fotokopisi) * Varsa KPSS Sonuç Belgesi * Bir adet fotoğraf * Sabıka Kaydı (E-Devletten alınabilir) * Sağlık Raporu (6 Aylık) * Askerlik Durum Belgesi * Varsa diğer sertifikalar * Dilekçe (Evrak tesliminde ilgili okula verilecek) * Nüfus Cüzdanı (aslı ve fotokopisi)

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak 03:35
Güneş 05:21
Öğle 12:50
İkindi 16:45
Akşam 20:09
Yatsı 21:48