Başkan Şimşek: Ata tohumundan ürettiğimiz fideleri dağıtacağız

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, "ata tohumlarımızdan üretmiş olduğumuz domates, patlıcan, biber ve salatalık fidelerini 20 Mayıs tarihinde vatandaşlarımıza dağıtacağız".

Gölbaşı 19.05.2021, 18:00 İrem Durak
Başkan Şimşek: Ata tohumundan ürettiğimiz fideleri dağıtacağız

Başkan Şimşek: Ata tohumundan ürettiğimiz fideleri dağıtacağız

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, "Park ve Bahçeler Müdürlüğü seramızda ata tohumlarımızdan üretmiş olduğumuz domates, patlıcan, biber ve salatalık fidelerini 20 Mayıs tarihinde vatandaşlarımıza dağıtacağız" şeklinde konuştu.

Başkan Şimşek, gerçekleştirdiği açıklamada, unutulmaya yüz tutmuş olan yerli tohum geleneklerini tekrardan canlandırmak için fideleri vatandaşlarla buluşturacaklarını belirtti. Başkan Şimşek: Ata tohumundan ürettiğimiz fideleri dağıtacağız.

Yerli ata tohumlarını mart ayında toprakla buluşturduklarını hatırlatan Şimşek, "Allah nasip ederse vatandaşlarımızla buluşturacağız. Hedefimiz vermiş olduğumuz fidelerden alınan tohumların gelecek nesillerimize aktarılmasını sağlamak olacak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü seramızda üretilmekte olan ata tohumundan üretmiş olduğumuz domates, biber, patlıcan bir de salatalık fidelerini 20 Mayıs tarihinde vatandaşlarımıza vereceğiz. 100 bin biber, 100 bin patlıcan, 100 bin domates, 100 bin salatalık fidelerini vatandaşlarımız saat 10.00 itibariyle Gölbaşı Belediyesi İncek Ek Hizmet Binası Bahçesi ve Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Bahçesinden temin etmeye başlayabilecek" dedi.

'Ata tohumumuza sahip çıkalım'

Başkan Şimşek, fidelerin toplam olarak 12 taneli paket halinde vatandaşlara dağıtılacağını belirterek, "Kuraklığın kapımıza dayanmış olduğu bu günlerde hem bizlerin hem de çocuklarımızın eli toprakla buluşsun. Ben çiftçi vatandaşlarımızdan şunu rica ediyorum. Lütfen ata tohumumuza sahip çıkalım. Sizlere dağıtmış olacağımız tohumlarımız yerli ve ata tohumu. Tekrardan üretip fide, tohum alabilirsiniz. Gelecek nesillerimiz için ata tohum oldukça büyük önem teşkil ediyor. Dönelim kaybetmiş olduğumuz değerlere ve o güzel günlere. Tarım ve hayvancılık; ekonomimize ve geleceğimize yön verecek. Şu an atılan küçük adımlar ile ülkemiz yeşillenecek" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
12
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Temmuz 2024
İmsak 03:49
Güneş 05:34
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:16
Yatsı 21:54